Už názov znie celkom šialene a celá predstava miliónu sezón ešte viac. Keď si predstavíme, že futbal začal svoju oficiálnu históriu písať v druhej polovici 19. storočia a napríklad najstaršie pravidlá boli spísané v roku 1863 v Anglicku, nepridáva to na dôveryhodnosti tejto predpovedi. Veď tých 167 rokov je oproti miliónu len približne 1/6000 času, pre lepšiu predstavivosť 1 sekunda proti 1 hodine a 40 minútam.

Napriek tomu sa matematici v roku 2019 pokúsili na základe najrôznejších zdrojových údajov a komplikovaných rovníc vytvoriť počítačovú simuláciu na takéto extra dlhé obdobie. V ňom samozrejme nebolo reálne zachytiť možné zmeny pravidiel v budúcnosti, solventnosť jednotlivých klubov, nemožnosť odohrať niektoré sezóny z dôvodu vojen, pandémii a ďalších nepredvídateľných udalostí. Taktiež nevedno, či o 50, 200 alebo 5000 rokov sa vôbec nejaký futbal bude hrať.

Každopádne, pozrime sa na túto prognózu z Anglicka. Suverénne najúspešnejším klubom by mal byť Manchester City, ktorý by mal vyhrať Premier League 896 313 krát, a teda takmer 90% sezón. Najvyšším víťazstvo by mal byť niekedy v budúcnosti triumf Citizens nad Bournemouthom 20:1, najdivokejším výsledkom zase výhra Evertonu nad Chelsea v pomere 11:10. Citizens a Everton majú mať prsty aj v gólovo najplodnejšom zápase, ktorý skončí 17:5.

Po Citizens s takmer 900 tisíc titulmi má nasledovať 45 862 titulov Liverpoolu, 34 964 titulov Manchestru United, takmer 19 tisíc krát má súťaž ovládnuť Tottenham a o zvyšných štyritisíc trofejí sa podelia Chelsea a Arsenal. Spomínaný Bournemouth zase postúpi medzi elitu až 89 krát. Bláznivé predpovede.

pogba man utd

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter