Do Realu Madrid oficiálne prestúpil Thibaut Courtois. Ešte pred ním posilnil túto pozíciu mladý Ukrajinec Andriy Lunin. V hlavnom meste Španielska doteraz pôsobila aj dvojica Keylor Navas a Kiko Casilla, ktorý kryl chrbát spomínanému Kostaričanovi. Oboch dopĺňal ako tretí brankár Luca Zidane. Päť brankárov je na jeden futbalový klub veľa, a tak bolo jasné, že minimálne jeden z nich musí odísť. Španielsky denník Marca naznačil, ktorý z nich to bude. 

Madridskému klubu zahrali do karát aktuálne problémy s brankárskym postom v FC Sevilla. Z andalúzskeho klubu sa totiž porúčali brankári David Soria a Sergio Rico. Do Andalúzie síce zavítal český strážca svätyne Tomáš Vaclík z Bazileja, no Sevilla by preňho chcela priviesť ďalšieho konkurenta.

Jedným z najhorúcejších kandidátov pre tento post je teda brankár Realu Madrid Kiko Casilla. Španiel vykonával post dvojky popri Keylorovi Navasovi. Prítomnosť až piatich brankárov však zapríčinila, že sa podľa všetkého rozhodol on sám aj klub, že bude lepšie ak sa ich cesty rozídu.

Aktuálna cena bývalého brankára Espanyolu sa pohybuje na úrovni 6 miliónov eur. A keďže sa 31-ročný Španiel stal na stadióne Santiaga Bernabéua prebytočným artiklom, je viac než pravdepodobné, že jeho kroky povedú práve do spomínaného sevillského klubu.

V Madride by sa podľa očakávaní mal stať brankárom číslo jedna Thibaut Courtois. Úlohu dvojky prevezme doterajšia jednotka Keylor Navas a popri nich bude ako tretí gólman naberať skúsenosti niekto z dvojice Luca Zidane/Andriy Lunin. S Ukrajincom sa však spája aj prípadné hosťovanie.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.