Debaty o tom, kto je najlepší hráč futbalovej histórie sa už vedú roky a pokiaľ bude existovať fenomén menom futbal, táto polemika neprestane. Každá generácia má svoju hviezdu, s výnimkou tejto, ktorá sa môže tešiť dokonca z dvoch géniov.

Ak sa povie najlepší hráč sveta, okamžite sa mnohým vybavia mená ako Pelé, Maradona, Di Stéfano, Eusébio, Charlton, Cruyff, Beckenbauer, Platini, Van Basten, Zidane, Ronaldinho a v neposlednom rade velikáni súčasnej doby Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Najčastejšie sa predsa len spomínajú štyri mená a to Maradona, Pelé, Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Aj preto sa portál Sportbible rozhodol vytvoriť anketu, v ktorej mali fanúšikovia za úlohu zvoliť jedného najlepšieho hráča všetkých čias. V ankete hlasovalo 26 104 ľudí, ktorí rozhodli o víťazovi. So ziskom 44 % sa ním stal Lionel Messi. Druhú priečku obsadil s 36 % Cristiano Ronaldo. Tretí bol Pelé (15 %) a štvrtý Diego Armando Maradona (5 %).

Samozrejme, porovnať hráčov rôznych generácii je zrejme nemožné a výsledky nemusia zodpovedať realite. Na inej vzorke fanúšikov by možno výsledky dopadli inak, no pre tentokrát a v tejto ankete je najlepším hráčom všetkých čias Lionel Messi.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter