Lionel Messi neprežíva od leta 2020 bohvieaké obdobie. Od zahanbujúcej prehry v Lige Majstrov proti Bayernu a cez tie všetky špekulácie ohľadne jeho údajného odchodu z Barcelony, Argentínčanova forma v tejto sezóne mierne poklesla.

Žeby teraz tréner Koeman zakročil? Messiho štatistiky napokon nie sú v tejto sezóne nijako žalostné. V 11 súťažných zápasoch La Ligy a Ligy Majstrov strelil Argentínčan 6 gólov a na 4 prihral. Teraz sa však holandský kouč rozhodol, že Messi na utorňajší zápas Ligy Majstrov proti Dynamu Kyjev nenastúpi. 33-ročný útočník ani neodletel s tímom na Ukrajinu a tak si môže dopriať trochu oddychu. Podobne ani Frenkie de Jong nezasiahne do zápasu s Kyjevom.

Prečo však Messi s de Jongom nefigurujú v nominácií na tento zápas? “Viacerí naši hráči sú mimo kvôli zraneniam. Aj preto sme sa rozhodli, že Leo ani Frenkie nebudú v kádri pre zápas v Kyjeve, pretože situácia v Lige Majstrov je pre nás s 9 bodmi vcelku komfortná. Hráči potrebujú pauzu a my si myslíme, že teraz je na to vhodný čas,” vyjadril sa Koeman. Naopak, v nominácií na zápas sa objavilo viacero prekvapivých mien ako Matheus Fernández, mladý záložník Mingueza, Konrad de la Fuente a gólman Iñaki Peña.

Zdroj: Besoccer.com | Foto: Twitter