Sezóna 2020/21, a najmä jej druhá polovica sa vôbec neodvíja podľa predstáv fanúšikov, hráčov či vedenia úradujúceho anglického šampióna. Na obhajobu už môžu dávno zabudnúť a aj samotná účasť v Lige Majstrov je aktuálne veľmi otázna. V médiách sa často hovorí o tom, ktoré posty by sa klubu zišlo posilniť, my sa však pozrieme na to, kto by mohol (a aj pravdepodobne) svoje účinkovanie v klube ukončí.

Týkať sa to bude nielen hráčov súčasnej zostavy, ale aj tých, ktorí v tomto období hosťujú v iných kluboch.

Adrián San Miguel del Castillo – brankárska dvojka, alebo skôr už trojka, má 34 rokov a po sezóne mu končí kontrakt. Je veľmi reálne, že v LFC mu odzváňa, veď už teraz dostáva prednosť skôr mladý Kelleher.

Loris Karius – nemecký brankár má to najlepšie zrejme za sebou, pričom aktuálne hosťuje v Unione Berlín. Kontrakt v LFC mu končí v lete 2022 a teraz bude mať anglický klub poslednú šancu zaňho dostať aspoň nejaké 2-3 milióny.

Konstantinos Tsimikas – 24-ročný krajný obranca prišiel pred sezónou do klubu z Olympiakosu ako veľká nádej, no napriek mnohým absenciám v defenzíve dostal pramálo šancí a je veľmi reálne, že klub ho pustí minimálne na hosťovanie. Jeho cena navyše klesla na 8 miliónov eur, pričom ďalšie sedenie na lavičke by ju ešte znížilo.

Alex Oxlade-Chamberlain – medzičasom už 27-ročný stredopoliar mal byť dnes hviezdou anglickej reprezentácie, no neustále zranenia mu značne naštrbili nádejne rozbiehajúcu sa kariéru. Jeho aktuálna cena má byť okolo 20 miliónov eur a nebude prekvapenie, ak sa ho vedenie rozhodne predať.

Xherdan Shaqiri – čoskoro už 30-ročný Švajčiar je dlhodobo náhradníkom a nikdy sa mu nepodarilo naplno v LFC presadiť. Za tri sezóny odohral zatiaľ dovedna asi 2400 minút, čo sa rovná minutáži za 27 celých duelov. Napriek tomu by zaňho mohol klub od prípadných záujemcov zinkasovať 10-15 miliónov.

Shaqiri ako reprezentant Švajčiarska

Marko Grujić – srbský stredopoliar, ktorý aktuálne hosťuje v FC Porto. Ani tam však nežiari a vidina zinkasovania 8-miestnej sumy za jeho služby by zrejme bola pre vedenie klubu dostatočne lákavá na to, aby ho ochotne predalo.

Divock Origi – 25-ročný belgický útočník je rovnaký prípad ako Shaqiri. Je v klube tri roky, jeho minutáž je veľmi podobná a stále sa čaká, kedy sa ho odhodlá klub definitívne “zbaviť”. Jeho hodnota sa drží neustále okolo 15-20 miliónov eur, za čo by sa mohla v Kloppovej kabíne objaviť iná nádej, ktorá by mohla zažiariť.

Celkovo by za nich mohol Liverpool FC získať okolo 70 miliónov eur a ďalšie milióny ušetriť na ich platoch. Nahradiť by ich mohol talentovanými mladíkmi či nejakými posilami. Navyše, po sezóne zdarma odíde Wijnaldum.

> POZRITE SA AJ NA 5 NEPREKONATEĽNÝCH REKORDOV PREMIER LEAGUE <

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter