36-ročný Cristiano Ronaldo sa na sklonku augusta 2021 rozhodol učiniť krok, ktorému už mnohí ani neverili. Vrátil sa totižto po dlhých dvanástich rokoch do Premier League (a zároveň do Manchestru United). Keďže jeho meno je vo svete futbalu prakticky synonymom rekordu, okamžite sa rozvírili špekulácie, čo všetko by mohol pokoriť.

Medzi tie najzaujímavejšie (väčšinou) gólové rekordy by mohli patriť aj tie nasledovné.

Najstarší kráľ strelcov Premier League – v sezóne 2019/20 sa stal rekordérom v tomto smere Jamie Vardy vo veku 33 rokov a 4 mesiace, Ronaldo bude mať na konci tejto sezóny 37 rokov a 3 mesiace.

Historicky prvý – nik v minulosti nedokázal streliť 100 ligových gólov v najvyššej anglickej i španielskej lige zároveň, Ronaldo má Španielsko splnené (311 gólov), v Anglicku má po dueli proti Newcastlu 86 gólov.

Najstarší autor hattricku v Premier League – Teddy Sheringham to zvládol ako hráč West Hamu vo veku 37 rokov a 146 dní, ten vek CR7 dosiahne 2. júla 2021. Prekonať by ho tak mohol v sezóne 2022/23.

>>>POZRITE AJ TOP STRELCOV MAN UTD<<<

Osamostatnenie sa v Lige Majstrov – v drese Juventusu sa mu získať šiestu trofej v tejto súťaži nepodarilo, teraz má šancu ju získať tam, kde sa z nej tešil po prvýkrát.

Rekordér Man Utd v Lige Majstrov – skvelý Ruud van Nistelrooy vsietil v tejto súťažI za Man Utd 35 gólov, Ronaldo je na čísle 21. Za dve sezóny by to mohlo byť v silách portugalskej ikony, ktorá zrejme prevezme i zahrávania pokutových kopov.

Sezónny rekord Premier League – Mohamed Salah strelil v sezóne 2017/18 až 32 gólov vrámci Premier League. Anglickí novinári teda v tomto prípade možno trošku viac zafantazírovali. Ale kto vie?

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter