Majstrovstvá Európy sú za nami a tak nastal čas bilancovať. V redakcií Športového magazínu sme sa rozhodli, že vytvoríme najlepšiu jedenástku celého turnaja. Nebola to náročná úloha, no mnoho fanúšikov súhlasiť nebude. A to je prirodzené, keďže sto ľudí má sto chutí.

Keďže na niektorých postoch sme sa nevedeli rozhodnúť medzi dvoma hráčmi, v zostave sú uvedení ako kvázi náhradníci. Išlo o Cristiana Ronalda, ktorý bol najlepšie bodovaným hráčom turnaja, rýchleho krídelníka Raheema Sterlinga, záložníka Paula Pogbu – ten podával fantastické výkony v strede poľa a ľavého obrancu Joakima Mæhleho, ktorý bol výkonovo na podobnej úrovni ako Leonardo Spinazzola.

Do základnej zostavy sa dostalo najviac Talianov, najmä v bráne nemal Donnarumma žiadnu konkurenciu. Do stredu zálohy sme zaradili neúnavného Jorginha a zvolili sme tak trochu prekvapivý útok. Dán Damsgaard sa na Eure ukázal ako vychádzajúca hviezdička, pretože podal neskutočné výkony korunované famóznym gólom proti Anglicku. Na hrot sme umiestnili Patrika Schicka, ktorý strelil skvelý gól z polovice ihriska a bol mimoriadne platným hráčom v útoku Česka – to dostal až do štvrťfinále. Federico Chiesa bol jednoznačne najlepším pravým krídlom na turnaji.

Najlepšia jedenástka EURA 2020:

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Choosen11.com