Rekordy sú od toho, aby sa prekonávali či nič nie je nemožné. Aj to sú obľúbené citáty velikánov či výnimočných osobností, ktoré sa len tak ľahko nevzdávajú. Anglická Premier League je síce “stará” len 29 rokov, no už teraz sú v nej niektoré rekordy také neskutočné, že sa naskytá otázka, kedy a kto ich niekedy dokáže prekonať.

My sme vybrali päticu z tých, ktoré sa javia ešte neprekonateľnejšie, ako ohromný náskok Manchestru United v počte titulov.

TOP 5 neskutočných rekordov:

100 bodov v jednej sezóne

Tento ohromný počin vďaka bilancii 32-4-2 sa podaril Guardiolovmu Manchestru City v sezóne 2017/18. Áno, v predošlom ročníku sa zdalo, že Liverpool to dokáže, no po COVID-pauze začal strácať a napokon skončil na 99 bodoch. Prekonať “stovku” ale bude extrémne náročné.

Kevin De Bruyne oslavoval gól proti Barcelone

Alan Shearer a jeho 260 gólov

Rooney to dotiahol na 208, Harry Kane je teraz na méte 160 a chýba mu ešte celá stovka, čo sa mu môže poradiť prinajlepšom tak v roku 2025, a aj to bude musieť vydržať v Tottenhame (či Premier League), a hlavne, potrebuje byť zdravý. A len dodáme, že Shearer ešte pred érou Premier League dokázal streliť vo First division ďalších 43 gólov, a teda, aktuálne mohol kraľovať až s 303 gólmi.

Ryan Giggs a jeho 162 asistencií

Táto neskutočná bilancia je ešte oveľa neprekonateľnejšia ako Shearerov nástrel. Dôvod? Fábregas ich dokázal zaznamenať 111, Rooney 103, Lampard 102. Zo súčasníkov je na tom najlepšie veterán Miner s 85 asistenciami, de Bruyne ich má na konte 77. A predstava, že hráč, ktorému tiahne na tridsiatku, stihne asistovať ešte 86 krát, nie je práve pravdepodobná.

Domáca séria neporaziteľnosti

Liverpool FC prekročil v predošlom období 60-kovú métu, no následne prehral rovno trikrát v rade. Rekordom sa pýši Chelsea ešte z prvej éry Mourinha. Tá vtedy doma nenašla premožiteľa od februára 2004 do októbra 2008. Celkovo sa táto séria natiahla na 86 duelov a ukončila ju porážka 0:1 s Liverpoolom.

Terry späť v Premier League

Smola Liverpoolu v sezóne 2018/19

Už sme spomenuli neskutočných 100 bodov Citizens zo sezóny 2017/18. Tento klub ovládol aj ročník 2018/19, a to s 98 bodmi, čo bol v tej chvíli 2. najlepší výkon histórie. O to smolnejšie vyznieva fakt, že LFC získalo 97 bodov, ktoré by vždy stačili na titul, teda až na tieto dva roky. Ťažko si predstaviť, kedy, a vôbec či, sa ešte niekomu “podarí” byť s 97 či nebodaj ešte viac bodmi až na 2. mieste.

salah joga oslava

Bonus – negatívny rekord

Derby County a ich sezóna 2007/08. Ako navrátilec sa medzi elitou príliš neohrial, ba priam naopak. Od začiatku sezóny bol tento celok outsiderom a prehrával zápas za zápasom. Len 11 bodov, jediná výhra (v 6. kole 1:0 nad Newcastle United), len 20 strelených a až 89 inkasovaných gólov či 32-zápasová séria bez výhry, to všetko sú hodnoty, ktoré právom dávajú Derby z tejto sezóny prívlastok najhorší klub v histórii Premier League.

 

Zdroj: Športovýmagazín.sk, PremierLeague.com | Foto: Twitter