Anglická Premier League je najsledovanejšou národnou futbalovou súťažou sveta, avšak aj napriek tomu sa nájdu zaujímavé či zvláštne fakty, ktoré postrehne len málokto. My sme si päticu takých pripravili.

 

Sean Dyche

49-ročný niakdajší anglický stopér, ktorý to avšak medzi elitu ako hráč nikdy nedotiahol. Jeho meno niektorí fanúšikovia možno ani teraz poriadne nepoznajú. Na lavičke účastníka Premier League z Burnley avšak sedí už od 30. októbra 2012, a teda, už viac než osem a pol roka. To z neho robí v tomto ohľade suveréna, veď druhý aktívny najdlhšie slúžiaci manažér v jednom klube je Klopp (Liverpool FC), pričom ten bol vymenovaný o viac než 1000 dní po manažérovi Burnley. 

“Čakateľ” Harry Kane

27-ročný anglický kanonier je aktuálne na čele tabuľky strelcov. Na konte má v túto chvíľu 21 gólov, o gól viac než Salah. Paradoxne, nepatrí medzi 11-člennú skupinu futbalistov, ktorí dokázali v ročníku 2020/21 v Premier League streliť hattrick. Kane naň čaká vrámci tejto súťaže od 26. decembra 2017. Zaujímavé je aj to, že v roku 2017 ich strelil až šesť.

Neistá Liga Majstrov

Kúzlo anglickej ligy je aj v tom, že je nesmierne vyrovnaná. Aktuálne sú do konca sezóny len štyri kolá, no hypoteticky sa do TOP4 môže dostať aj desiata Aston Villa. Za povšimnutie avšak stojí aj fakt, že stále sa môže stať, že 4. tím Premier League sa nekvalifikuje do LM UEFA 2021/22. Stále je tu možnosť, že Chelsea vyhrá LM a Arsenal EL, pričom ani jeden z nich nemusí skončiť v TOP4. V tom prípade by si LM zahrali v novej sezóne prvé tri celky a práve duo Chelsea a Arsenal. (*** aktuálne pred semifinálovými odvetami európskych pohárov ***)

aubameyang arsenal

Lúčiaci sa Agüero

Čoskoro 33-ročný argentínsky kanonier Manchestru City má svoje dni v klube zrátané. Po sezóne sa stane voľným hráčom. V túto chvíľu avšak stále platí, že je najlepším aktívnym strelcom histórie Premier League, historicky najlepším neanglickým strelcom súťaže, a do tretice, je autorom najvyššie počtu hattrickov v histórii súťaže.

aguero

Najčastejšie výsledky

Hoci anglická Premier League u mnohých vzbudzuje dojem súťaže, kde padá dosť gólov, realita je trošku iná. Štyrmi najčastejšími konečnými výsledkami v sezóne 2020/21 sú do týchto chvíľ výsledky 1:1, 0:1, 1:0 a 0:0.

Zdroj: Športovýmagazín.sk,Footystats.com, Wikipedia | Foto: twitter