Názor redaktora | Len nedávno vyšla správa, že novým trénerom reprezentačnej dvadsaťjednotky sa stal Adrián Guľa. Pre slovenskú reprezentáciu do 21 rokov je to skvelá správa a tu je 5 dôvodov, prečo je tento tréner správna voľba.

 

1. Skvelá práca s mladými hráčmi

Počas svojej kariéry už viackrát dokázal, že sa nebojí do zostavy zaradiť mladých hráčov a vie s nimi veľmi dobre pracovať. Pod jeho trénerskou taktovkou vyrástli do veľkého futbalu Milan Škriniar alebo napríklad Lászlo Benés. V súčasnom kádri reprezentačnej dvadsaťjednotky je viacero futbalistov spod Dubňa a tak by aj v reprezentácii mohol naplno využiť ich potenciál.

2. Výborné výsledky dosiahnuté so Žilinou

Vo funkcii hlavného trénera žilinského mužstva pôsobil od roku 2013. Za toto obdobie sa mu so Žilinou podarilo dosiahnúť niekoľko výborných výsledkov. V minulej sezóne sa žilinským futbalistom pod jeho vedením podarilo získať majstrovský titul. Škoda len, že v Lige majstrov hneď v druhom predkole narazili na silný FC Kodaň a ich pobyt medzi európskou smotánkou sa skončil. Sezónu predtým boli veľmi blízko k postupu do skupiny Európskej ligy, keď dokráčali až do 4.predkola, kde narazili na španielsky Athletic Bilbao a po senzačnej domácej výhre 3:2 prehrali na súperovom ihrisku 1:0 a do skupiny sa nakoniec nedostali.

3. Moderný herný štýl

Adrián Guľa sa snaží svojím zverencom vštepovať moderný herný štýl. Mužstvá pod jeho vedením hrajú krásny útočný futbal s častým držaním lopty. Pri pohľade na kvalitu kádra reprezentačnej dvadsaťjednotky a pri Guľových schopnostiach môžu prísť ešte výraznejšie úspechy, ako tomu bolo pod vedením českého odborníka Pavla Hapala.

4. Veľká osobnosť

Aj napriek mladému veku je tréner Adrián Guľa už teraz veľká osobnosť. Má ešte len 42 rokov, no už patrí k najlepším trénerom na Slovensku. Jeho obrovským plusom je, že stále je ochotný sa vzdelávať a do herného štýlu svojho mužstva stále vkladá moderné prvky futbalu, čo je super. Je aj Slovák, čo je pre mnohých fanúšikov výborná správa. Má osobitý prístup a hráči si ho vážia nielen ako trénera, ale aj ako človeka.

5. Ešte stále je šanca na postup

Stále je možnosť postúpiť na Majstrovstvá Európy 2019 v Taliansku a San Maríne, ktoré budú zároveň aj kvalifikáciou na Olympijské hry v Pekingu 2020. O to väčšia motivácia pre Guľu a jeho zverencov, keďže naposledy sa naši futbaloví reprezentanti predstavili na olympiáde ešte v roku 2000. A stále aj škrie minuloročný európsky šampionát, keď slovenským reprezentantom len tesne ušiel postup do semifinále.

Do konca kvalifikácie zostávajú ešte tri stretnutia. Šanca preskočiť prvé Španielsko je minimálna, ale postúpiť z druhého miesta sa stále dá. Na šampionát postúpia štyri celky z druhých miest. Slovenskí futbalisti sú zatiaľ na šiestom mieste v tabuľke druhých tímov a na postupové štvrté miesto strácajú jeden bod. Ideálne bude vyhrať zostávajúce tri zápasy a čakať aj na zakopnutie protivníkov.

Foto: Facebook