V zápase Národnej hokejovej ligy medzi Torontom Maple Leafs a Carolinou Hurricanes sa udiala skutočne kuriózna vec. Na víťazstve druhého menovaného celku v pomere 3:6 sa totiž podieľal rolbár, ktorý musel nahradiť v bránke zranených gólmanov.

Dave Ayres má za sebou jeden z najväčších zážitkov svojho života. V bránke Caroliny sa najskôr zjavil James Reimer, ten sa však zranil už po 6 minútach a vystriedal ho Petr Mrázek, ktorý však taktiež musel kvôli zraneniu opustiť zápas už v polovici 2. tretine.

42-ročný rolbár tak prišiel na ľad za stavu 4:1 pre svoj tím, aby nakoniec inkasoval 2 góly a pripísal si 8 úspešných zákrokov. To však nebolo všetko. Dave Ayres bol dokonca po zápase vyhlásený za 1. hviezdu duelu.