Len nedávno sme vás informovali, že Marek Hamšík by sa mohol vrátiť na európsku futbalovú scénu, pretože o neho prejavila záujem dvojica známych európskych klubov. Teraz si tak poďme zhrnúť dôvody, ktoré by mohli nasvedčovať, že sa technicky dobre vybavený futbalista ešte predstaví na európskych futbalových trávnikoch.

 

Peniaze

Áno, tých si už Marek Hamšík zarobil dosť, avšak netajil sa tým, že práve to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol pre čínsku najvyššiu ligovú súťaž. Tamojší zväz však spravil rázne kroky a predraženým zmluvám zo zahraničia má byť koniec. Marek tak už nebude mať extra dôvod predĺžiť zmluvu, ktorú mu skončí 31. decembra 2021.

Vek = posledná šanca

Vek je síce len číslo a dôkazom toho je napríklad aj zostava, ktorú sme zostavili z futbalových veteránov súčasnosti, avšak vzhľadom na to, že Marek v lete oslávi už svoje 34. narodeniny by to pre neho mohla byť posledná šanca získať zaujímavý angažmán v niektorom z popredných mužstiev Európy. Aj keby to malo byť “len” Rusko, alebo Turecko. Veď prečo nie?

Majstrovstvá Európy 2020

Európsky šampionát sa z minulého roka presunul na tento a na záverečnom turnaji nebude chýbať ani slovenská futbalová reprezentácia. Ak bude náš kapitán podávať spoľahlivé výkony na takomto významnom medzinárodnom fóre, tak určite nie je pochýb, že o neho prejavia záujem viaceré európske celky.

Motivácia dokázať, že nato stále má

Nie jeden futbalista sa po anabáze v niektorej z exotických líg rozhodol vrátiť naspäť na “Starý kontinent”, aby dokázal sebe a ostatným, že nato stále má. Dobrým príkladom je Zlatan Ibrahimović. Menšia porcia zápasov a žiadny tlak. To mohlo Marekovi Hamšíkovi pomôcť oddýchnuť si po mentálnej a fyzickej stránke a možno si tak pardoxne predĺžil kariéru o nejaký ten rôčik.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter