Stabilná opora Arsenalu pôsobí v tomto klube už celú dekádu. Do Londýnskeho klubu prišiel ešte v roku 2011 z barcelonskej mládeže za pol milióna eur. Postupne sa prepracoval všetkými mládežníckymi kategóriami až sa v roku 2014 natrvalo prebojoval do seniorského klubu.

Reč je o 25-ročnom pravom obrancovi, Héctorovi Bellerínovi. Ten odohral za The Gunners 268 duelov, ak rátame aj mládežnícky a rezervný tím. Na svojom konte má 3 tituly z Fa Cupu a je tiež trojnásobným držiteľom anglického Superpohára. Teraz však Španiel cíti, že je čas posunúť sa inde a hrávať v novom klube. Jeho zmluva síce trvá až do roku 2023, no dlhodobé špekulácie, ktoré počas minulého leta nabrali na obrátkach signalizujú predčasnú rozlúčku.

Záujemcov by malo byť hneď niekoľko. Sevilla, PSG, Inter Miláno a Barcelona sa vraj intenzívne zaujímali o Bellerína počas leta. No Inter angažoval na túto pozíciu Achrafa Hakimiho a Barca zas Sergiña Desta. Najväčším kandidátom podľa európskych periodík je preto Paríž St. Germain. Trhová hodnota španielskeho zadáka je na úrovni 28 miliónov eur.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter