Najväčšie turecké mesto Istanbul je, okrem iného, domovom troch futbalových veľkoklubov. Tými sú Fenerbahçe SK, Galatasaray SK a Beşiktaş JK. V tomto článku sme sa pozreli na to, ktorý z nich je historický najlepší.

Turecký futbal je známy aj vďaka búrlivej atmosfére, ktorú počas zápasov dokážu vytvoriť tureckí fanúšikovia. Konkrétne táto trojica klubov je známa aj u slovenských fanúšikov. Je to tak aj vďaka tomu, že v posledných rokoch za nich hrávalo, či stále hrá, aj veľa slovenských hráčov.

Tieto tri tímy majú v tureckej lige dominantné postavenie, čo podčiarkuje fakt, že spolu majú na konte až 53 titulov. To sa odzrkadlilo aj na zisku domácich pohárov, keďže tieto kluby vyhrali značnú časť trofejí. V takmer 60 ročnej histórii tureckej Super Lig, okrem spomínanej trojice, víťaznú trofej získali len ďalšie dva kluby. Podarilo sa to šesťkrát Trabzonsporu a jedenkrát Bursasporu.

 

3. Beşiktaş

Besiktas je najstarším klubom zo spomínanej trojice, bol založený už v roku 1903. Tureckú hlavnú súťaž sa mu podarilo vyhrať v poslednej sezóne. Celkovo má na konte 14 trofejí. K tomu sa mu podarilo vyhrať 9x turecký pohár a 8x superpohár. Na konte má tak spolu 31 trofejí.

2. Fenerbahçe

Momentálne tretí tím tabuľky tureckej ligy v tomto roku oslávil svoje 110 narodeniny. Tureckú Super lig sa mu podarilo vyhrať 19x, turecký pohár 6x a superpohár 9x. To činí krásnu zbierku 34 trofejí.

 

1. Galatasaray

Galatasaray je historický jasne najlepším klubom v Turecku. Hlavnú súťaž sa mu podarilo vyhrať až 20x. Rekordným počtom trofejí sa môže pochváliť aj z pohárovej súťaže, kde sa mu podarilo vyhrať 17x a tiež zo superpoháru, ktorý vyhral 15x. Okrem toho sa mu ako jedinému klubu v Turecku podarilo v roku 2000 vyhrať Pohár UEFA a tiež Superpohár UEFA. To znamená, že ma na konte až 53 trofejí.

Zdroj: Galatasaray.org, www.fenerbahce.org, bjk.com.tr | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.