Brazílsky tréner Tite ohlásil namiesto predbežnej rovno oficiálnu 23-člennú nomináciu na MS v Rusku, 58-ročný Joachim Löw úplne jasno ešte nemá. Do 4. júna musí ohlásiť definitívnu podobu nemeckej zostavy, zatiaľ nemecký zväz zverejnil 27-člennú nomináciu, ktorá sa pokúsi obhájiť zlato z Brazílie 2014.

Vyhrať dvakrát po sebe svetový šampionát sa zatiaľ podarilo len Taliansku (1934 a 1938) a Brazílii (1958 a 1962). Nemecká reprezentácia má pochopiteľne ambíciu na úspechy spomínaných krajín nadviazať, pričom pri pohľade na zloženie kádra nemožno túto možnosť v žiadnom prípade vylúčiť.

Mnohí očakávali, aký verdikt padne odhľadom dlhoročnej brankárskej jednotky, ktorou je Manuel Neuer. 32-ročný gólman Bayernu Mníchov totižto viac ako pol roka nezasiahol do súťažného stretnutia vinou pretrvávajúceho zranenia nohy. Do predbežnej zostavy sa však dostal, sám Löw ale stále nevie, či pocestuje do Ruska.

>>> MS vo futbale 2018: Kompletný rozpis zápasov a všetky potrebné informácie! <<<

Väčšinu 27-člennej predbežnej nominácie tvoria hráči z Bundesligy. Zostava je doplnená o hviezdy, akými sú Toni Kroos, Leroy Sané, Marc-André ter Stegen, Sami Khedira či Mesut Özil. Až sedem futbalistov oblieka dres Bayernu Mníchov.

Predbežná nominácia Nemecka na MS 2018

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.