Futbal môže napísať ďalší zaujímavý a krásny príbeh. Nórsky klub FK Bodø/Glimt v tejto sezóne dobýja nórsku ligu. Z 18 zápasov, vyhral až 16, pričom 2-krát remizoval a strelil úctyhodných 65 gólov! Vo štvrtok chceli prekvapiť AC Miláno, v rámci predkola Európskej ligy.

To sa im síce nepodarilo, keď prehrali pomerom 2-3, no zanechali dobrý dojem. Najmä 20-ročný krídelník Jens Petter Hauge, ktorý sa proti Milánu blysol krásnym gólom, ťahá tento klub k úžasným výsledkom. V tejto sezóne nastúpil do 17 ligových zápasov, v ktorých strelil 14 gólov a na ďalších 9 prihral! Neskutočná štatistika 20-ročného nórskeho hráča, ktorý je mimochodom veľký kamarát hviezdneho Erlinga Haalanda.

hauge

Po nádhernom zásahu do siete AC, ktorý vám ponúkame vo videu pod článkom, ho okamžite vedenie AC kontaktovalo a momentálne sa ho z Nórska snaží vykúpiť. Tipnete si Haugeho trhovú hodnotu? 1 milión eur! Samozrejme, dá sa očakávať, že Bodø bude žiadať možno až 10 miliónov, no aj napriek tomu je to geniálna cena za vychádzajúcu nórsku hviezdu. Severská krajina začína plodiť skutočne hviezdnych hráčov.

Jens Petter Hauge – nádherný gól do siete AC:

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano, Transfermarkt.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com