daniel james simulovanie

Ak ste považovaný za talent budúcnosti, hráte za Manchester United a dostávate veľa herného priestoru, prirodzene sa chcete pred svojim koučom “vytiahnuť”. Lenže nie vždy chcete na seba upútať pozornosť tak, ako to robil krídelník Manchestru United.

Daniel James je veľký prísľub do budúcna nielen v Manchestri, ale takisto v reprezentácií Walesu. 21-ročný krídelník dostal priestor zatiaľ vo všetkých ligových zápasoch “Red Devils”. 195 minút, 2 góly a 2 žlté karty za simulovanie. Jamesov štart do Premier League je skutočne skvelý, hlavne gól proti Crystal Palace stál naozaj za to. No 2 škvrny v podobe žltých napomenutí za filmovanie negujú výborné štatistiky mladíka. Aj keď obe karty boli pri najmenšom sporné.

 

“Som si na 100% istý, že tam boli kontakty medzi Danom Jamesom a protihráčmi,” dušoval sa tréner Manchestru Ole Gunnar Solskjær. “Teraz má 2 žlté karty, aj keď tam bol 2-krát kontakt. Povedal by som, že obe boli udelené veľmi neférovo a nešťastne. Jednoducho nemali byť,” myslí si 46-ročný Nór.

Kým v zápase proti Wolves (hore) tam kontakt vidno nebolo a James právom dostal žlté napomenutie, v prípade zápasu s Crystal Palace to už bolo kontroverznejšie keďže tam bol evidentný kontakt. V oboch prípadoch však hralo v jeho neprospech, že tým pádom pridal viac ako bolo potrebné. Verme však, že podobných momentov z Jamesovej strany uvidíme menej, pretože simulovanie začína byť opäť v trende, ako to potvrdil Dries Mertens v zápase proti Fiorentine.

Zdroj: Goal.com | Video: Streamable