“Nemôžem uveriť, že má 17 rokov. Možno je klamár. Je skvelý, priam fantastický hráč,” velebil tréner Manchestru City Pep Guardiola tínedžera Dortmundu na tlačovej konferencií po odvete Ligy Majstrov, v ktorej Citizens zdolali Borussiu a postúpili do semifinále.

Meno 17-ročného talentu zo Signal Iduna Parku je Jude Bellingaham. Nebude na zahodenie, ak si toto meno zapamätáte, pretože tento supertalent má pred sebou hviezdnu budúcnosť. Anglický záložník prišiel do Dortmundu z anglického druholigového Birminghamu za 23 miliónov eur. Pozoruhodné je, že po transfere Birmigham navždy vyradil Judeho číslo dresu 22 ako symbol pocty. Ozaj pozoruhodné.

Vedenie Dortmundu však veľmi dobre vedelo, prečo zaplatilo poriadne slušnú čiastku za iba 17-ročného tínedžera. V tejto sezóne už odohral Belligham dohromady 42 súťažných zápasov! Neuveriteľná zápasová porcia pre tak mladého hráča. Rovnako neuveriteľné sú aj schopnosti Angličana. Úžasný prehľad v hre, obdivuhodný dôraz a technika, skvelé bránenie, nevídaná pozičná hra a mimoriadna inteligencia. V tomto ročníku patrí Jude Bellingham medzi najlepších hráčov tímu.

jude bellingham

Najviac na seba upozornil v dvojzápase Ligy Majstrov proti Manchestru City, kde podal neskutočné výkony. Práve z toho dôvodu ho Guardiola ospevoval na pozápasovej tlačovej konferencií. Žeby skrytá túžba podpísať Bellinghama do Manchestru? V tomto lete to istotne nepôjde, pretože vedenie Dortmundu ho po humbuku okolo neho označilo ako za “nedotknuteľného” a “nepredajného”. Údajne sa o neho zaujíma Chelsea, Man City a Manchester United, ktorý mimochodom Bellingham minulé leto odmietol a uprednostnil prestup do Nemecka.

Zaujímavé však je, že Angličan má zmluvu v Dortmunde len do roku 2023, čo znamená, že ak nepredĺži zmluvu do budúceho leta, Borussia ho bude musieť predať. O nič také sa však v bundesligovom tíme nestarajú. Jude sa totiž z Nemecka ponáhľať nemusí. O rok totiž dovŕši 19 rokov a celú kariéru má stále pred sebou. Ak by s Borussiou predĺžil zmluvu, je jasné, že o pár rokov ho bude Dortmund predávať za trojcifernú sumu. Bellingham je totiž vo svojich sedemnástich rokoch hráčom svetového formátu.

Zdroj: Športovýmagazin.sk, Fussballstransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter | Video: Youtube/GustavoFilms HD