Bratislavský Slovan to zvládol. V minulej sezóne skončil s 8 bodmi v oveľa náročnejšej skupine na nepostupovom 3. mieste, teraz s 11 bodmi svoju skupinu vyhral. A to aj napriek tomu, že po dvoch kolách mal jediný bod a čakali ho dueli proti najlepšiemu celku skupiny.

Slovan vyhral v poslednom zápase 2:1 na pôde Žalgarisu, čo mu zabezpečilo postup priamo do osemfinále Konferenčnej ligy. Slovensko tak bude mať po takmer dvoch desiatkach rokov zástupcu v jarnej fáze pohárovej Európy.

Slovan zarobil vďaka tomuto zápasu 1,1 milióna eur, z toho 500 tisíc za víťazstvo a 600 tisíc za účasť v osemfinále. Celkovo už na jeho konto poputuje najmenej 6,6 milióna eur, o ďalšie môže zabojovať na jar.

Osemfinálový dvojzápas začne na ihrisku neznámeho súpera 9. marca, domáca odveta bude na programe 16. marca 2023. Meno súpera sa dozvie 24. februára. Jeho súperom sa stane niektorý z klubov, ktorý sa umiestnil buď na 2. mieste v Konferenčnej lige alebo na 3. mieste v Európskej lige. V hre tak je napríklad aj súboj proti Hamšíkovmu Trabzonsporu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Ďalší balík vo vrecku: Koľko už Slovan zarobil v tejto sezóne a koľko ešte môže?

Zdroj: Športový Magazín | Foto: asd