27-ročný krídelník Eden Hazard patrí medzi najlepších hráčov na svojom poste. Už v mladom veku sa stal hviezdou svetového futbalu a neustále sa oňho zaujímajú popredné celky. Minuloročný anglický šampión sa ale Belgičana pochopiteľne nechce vzdať. Aj taký známy futbalista má však svoje “tajomstvá”, ktoré mnohých prekvapia!

 

10 faktov o Edenovi Hazardovi

1. Obaja jeho rodičia hrali futbal. Matka Carine pôsobila ako útočníčka v najvyššej belgickej súťaži, otec Thierry to dotiahol najvyššie do druhej ligy. Následne sa obaja stali učiteľmi telesnej výchovy.

2. O tom, že Eden je z futbalovej rodiny, svedčí aj fakt, že všetci traja jeho bratia sa venujú tomuto športu. Najznámejší z nich je 25-ročný Thorgan, od roku 2015 pôsobiaci v Borussii Mönchengladbach. No veľmi nezaostáva ani 22-ročný Kylian, ktorý pôsobí v rezervnom výbere Chelsea.

3. Nikdy nehral za reprezentačný výber do 21 rokov. Už ako 17-ročný dostal šancu v seniorskom výbere, ako 18-ročný odohral posledné stretnutia za “U19” a následne sa natrvalo zapracoval do “Áčka”, ktorého oporou bude aj na MS v Rusku.

4. Chelsea ho kúpila, keď mal 21 rokov a 6 mesiacov. V tom čase mal na konte odohratých už 194 duelov za Lille, v ktorých strelil 50 gólov.

5. V drese Lille sa stal dvakrát po sebe najlepších mladým hráčom Ligue 1, následne dvakrát ovládol túto anketu v seniorskej kategórii.

6. Na svoj prvý seniorský reprezentačný gól čakal takmer tri roky. Vo svojom 23. zápase zvyšoval skóre stretnutia proti Kazachstanu na 2:0. Kvalifikačný duel o EURO 2012 napokon skončil 4:1.

7. Keďže v akadémii Lille bol už od svojich štrnástich rokoch, francúzsky futbalový zväz sa ho pokúšal presvedčiť, aby reprezentoval Francúzsko. Eden to však rázne odmietol.

8. Po boku Edena Hazarda niekoľkokrát v drese Chelsea nastúpil aj Mohamed Salah, o ktorom sme vám priniesli zaujiímavé fakty nedávno. Egypťan sa napokon v londýnskom celku neuchytil.

9. V roku 2011 sa stal držiteľom ceny Bravo award. Túto trofej udeľoval taliansky magazín Guerin Sportivo v rokoch 1978-2015 najlepšiemu mladému hráčovi v Európe (do 21 rokov). Túto cenu získali aj Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, brazílsky Ronaldo, Arjen Robben, Karim Benzema, Wayne Rooney, Gianluigi Buffon, Isco, Paul Pogba a ďalší.

10. Už štyrikrát sa zmestil do zostavy sezóny Premier League, v sezóne 2014/15 bol vyhlásený dokonca za futbalistu sezóny.

Zdroj: Wikipedia | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.