Slovensko vo svojom druhom vystúpení na florbalových Majstrovstvách sveta v Rige opäť zvíťazilo, keď rozobralo Austráliu vysoko 12:2. Zajtra sa tak stretneme s Dánskom v priamom súboji o prvenstvo v skupine.

Už od prvej minúty bolo v súboji Slovenska proti Austrálii na ihrisku jasné, kto je favoritom. Prvú tretinu sme vyhrali pohodlne 4:0. Druhá dvadsaťminútovka už nebola tak jednoznačná a mohli zato početné vylúčenia na našej strane. V tretej tretine sa už naši chlapci bavili florbalom a niektoré akcie už občas pôsobili exhibičným dojmom. Austrálsky brankár nakoniec v zápase lovil loptičku zo svojej siete 12-krát. Naším najvýraznejším hráčom bol len 17-ročný Michal Dudovič, ktorý k 4 gólom pridal aj dve asistencie. Zverenci trénera Koutného sa zajtra o 10:15 stretnú v priamom súboji o prvenstvo v skupine C s Dánskom.

Zdroj|Foto: YouTube.com, Facebook