Presne päť mesiacov a jeden deň po svojich štrnástych narodeninách zvíťazila Mima Ito, výnimočne nadaná stolná tenistka z Japonska, na prestížnom podujatí ITTF World Tour German Open 2015 v Brémach. Mladá Japonka tak opäť prepisovala históriu stolného tenisu.

Cesta za titulom v ženskej dvojhre však nebola pre mladú nádej svetového stolného tenisu vôbec jednoduchá. Po zvládnutej kvalifikácii ju hneď v prvom kole hlavnej fázy turnaja čakala 32-ročná Han Ying, hráčka svetovej TOP 10. Proti nepomerne skúsenejšej Nemke však predviedla mladá Ito prekvapivý obrat, keď otočila zápas z 0:3 na postupových 4:3 vo svoj prospech. Podobný kúsok sa jej podaril aj v druhom kole proti ďalšej naturalizovanej Nemke Shan Xiaona, ktorá proti Ito neudržala priebežné vedenie 3:1 na sety. V ďalšom priebehu turnaja potom mladá Japonka porazila jednoznačne 4:0 na sety Che Xiaoxi a rovnako tak v semifinále aj svetovú štvorku Feng Tianwei zo Singapúru a mohla sa tešiť zo svojho prvého postupu do finále turnaja rangu ITTF World Tour.

Mima Ito ako 11-ročná porazila hráčku zo svetovej TOP 50. V roku 2014 zvíťazili spolu s Miu Hirano vo štvorhre žien na German Open ako najmladší pár v histórii – obe mali 13 rokov.

V súboji o titul sa proti Ito postavila domáca Petrissa Solja a po prvýkrát v histórii sa tak vo finále turnaja kategórie ITTF World Tour stretli dve kvalifikantky. Nemka Solja nastupovala na finálový zápas už ako víťazka ženskej štvorhry a tiež dvojhry v kategórii do 21-rokov a v prípade víťazstva v ženskej dvojhre mala šancu stať sa prvou hráčkou v histórii, ktorá by získala tri rôzne tituly počas jedného podujatia ITTF World Tour. Po setoch 9-11, 13-11, 7-11, 11-7, 14-12 a 12-10 sa však svojho prvého veľkého úspechu v ženskej dvojhre, za ktorý zinkasovala 26 tisíc amerických dolárov, dočkala Mima Ito.